Az Én városom, a mi világörökségünk

-

Kiállításunkon a Selmecbánya városa által meghirdetett Világörökség a fiatalok szemével című rajzpályázat, illetve a Világörökség Városok Szervezete (OWHC Organization of World Heritage Cities) és Budapest városa által meghirdetett videópályázat legjobb alkotásai mutatkoznak be.

A rajzpályázat végeredménye

Első kategória: 9 éves korig:

1. díj:
Varvara Dovgan, Children Art School Nr. 5, Khutorivka str. 28, 790 70 Lviv, Ukraine

2. díj:
Agi Nižňanská, Primary Art School Banská Štiavnica, Slovakia
Karolínka Kendrová, Primary School, Komenského 23, Bardejov, Slovakia

3. díj:
Henrietta Risi, Nagy László Általános Iskola és Gimnázium, János u. 4, Budapest, Hungary
Tomass Bērzinš, Rīgas Ziepniekkalns Primary School, Vienības Gatve 184, Riga, Latvia

Második kategória: 10 - 12 éves korig:

1.díj:
Kozlova Anna and Alexey Yakovlev, Art School Nr. 5, H. Martlutova 27,  Kazan, Russian Federation

2. díj:
Miszler Inez and Illés Alex, Bonyhádi Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, Fáy LTP. 34, Bonyhád, Hungary

3. díj:
Karbusická Nikola, ZŠ T. G. Masaryka, Jiráskovy sady 387, Kutná Hora, CR
Marek Špikla, Primary School, Hradecká 234, Telč, Czech Republic
Jegors Monastivšins, Rīgas 40. Vidusskola, Tērbatas iela 15/17, Riga, Latvia

Harmadik kategória: 13-15 éves korig:

1. díj:
Ooi Li Wen, Phor Tay High School, 731 Jalan Sungai Dua, Bayan Lepas, Penang, Malaysia
Aleksandra Alekseevna Deeva, School Nr. 347, Prospekt Solidarnosty 3, St. Petersburg,  Russian Federation

2. díj:
Albina Bondar, Art School Nr. 1, Hnatuka str. 5 – 7, Lviv, Ukraine
Markéta Dufková, Primary School, Hradecká 234, Telč, Czech Republic

3. díj:
Nina Ondrejková, J. Horák Primary School, Dobšinského 17, Banská Štiavnica, SR
Sarlota Márki, Benedik Fidel Ált. Iskola, Székeslyszentlélek, Romania

 

A videópályázat végeredménye

14- 17 kor-osztályban helyzett Gerhát János nyert
https://www.youtube.com/watch?v=W0fgJdaP7cc&feature=youtu.be

A 18 - 21 kor-osztálynál már szorosabb volt a mezőny:

1. helyen Kőrtési András végzett
https://youtu.be/SX2fOvO3Q50

2.helyen megosztva Balogh Boglárka és Borbás Fanni
https://www.youtube.com/watch?v=keF9pNL3dQY&t=5s
https://www.youtube.com/watch?v=jawG4Mmduzw&feature=youtu.be

3.helyen Radics Tamás végzett
https://www.youtube.com/watch?v=3Yma39GznHs&t=3s

A zsűri tagjai voltak:
Capdebo Ákos- Vezető Főtanácsos, Városépítési Főosztály Főpolgármesteri Hivatal
Csurka Dóra önkormányzati tanácsadó, Főpolgármesteri Hivatal
Gerber Pál - képzőművész, művésztanár
Kaposi Dorka - Deák 17 Galéria vezetője
Varsányi Ferenc - animációs filmrendező

Együttműködő partner: Világörökség Városok Szervezete (OWHC Organization of World Heritage Cities) és Selmecbánya városa.

Megnyitó: 2017. november 15. 16:00
Megnyitja:
SZALAY-BOBROVNICZKY Alexandra főpolgármester-helyettes asszony
Nadežda BABIAKOVÁ Selmecbánya polgármestere

Megtekinthető: 2017. november 15. - december 20.

Facebook esemény

         

 

Megjelenések:

Štiavnické Noviny (selmecbányai helyi lap) - 2017. november 9. - 5. oldal